MASTER
 
 

Otomotiv Sektöründe Form ve Şekillendirme Hatalarının Değerlendirilmesi ve Telafisi

By BİAS TOSB Otomotiv Test Merkezi (other events)

Friday, October 12 2018 11:00 AM 12:30 PM
 
ABOUT ABOUT

KONU: Otomotiv Sektöründe Form ve Şekillendirme Hatalarının Değerlendirilmesi ve Telafisi

KONUŞMACI: Dr. Emre ESENER, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

TARİH: 12 Ekim 2018, Cuma,

SAAT: 11:00 - 11:30 Yiyecek ve içecek ikramı

            11:30-12:30 Seminer

YER: BİAS TOSB Otomotiv Test Merkezi , TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Sanayi Bölgesi 2. Cadde 17. Sokak No:2/2 41420 Şekerpınar Çayırova KOCAELİ

NOT: Kayıt olmak için REGISTER sekmesini tıklamanız gerekmektedir. İkram süresinde arzu edenler test merkezimizin gezildiği tura katılıp, testlerimiz hakkında bilgi edinebilirler.

SEMİNER KONUSU: Saç metal şekillendirme yöntemlerinde şekillendirme sırasında ya da sonrasında birçok form ve şekillendirme hatası ile karşılaşılmaktadır. Bu problemlerin telafisi özellikle seri üretimin söz konusu olduğu sektörlerde maliyetli ve/veya zaman gerektiren işlemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Bu seminerde, preste şekillendirme işlemlerinde meydana gelen geri esneme, kırışma, yırtılma v.b. gibi  hataların tasarım aşamasında nasıl değerlendirilebileceği ayrıca bu kapsamda yapılan simülasyon hassasiyetlerinin nasıl yukarı seviyelere çekilebileceği ve telafi yöntemleri anlatılacaktır.

KONUŞMACI HAKKINDA: Dr. Emre ESENER, lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans çalışmasını, Niğde Üniversitesi Makine Mühendisliği  bölümünde, doktorasını ise Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Şu anda Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Uzmanlıkları arasında Sac Metal Şekillendirme, Proses Tasarımı, Sonlu Elemanlar Analizi, Malzemelerin Mekanik Davranışları yer almaktadır. Bu alanlarda, ulusal/uluslararası birçok  yayına sahiptir.